Düğün ve Nişan Davetleri İçin Açık Alan Mekan Tercihinin Önemi

düğün ve nişan davetleri için açık alan mekan tercihinin önemi

Yeni normalde düğün ve nişan davetleri nasıl yapılacak, hangi konulara dikkat etmelisiniz, gelin bu yazıya birlikte göz atalım.

Sunset Cruise Davet Teknesinde pandemi şartlarından birbirinden keyifli düğünler ve nişan davetleri gerçekleştirdik. 2020 yazında yeni normal düğünleri fazlasıyla tecrübe etme şansımız oldu. Kurallara uyulduğu müddetçe hem gelin & damat ın hem de ailelerin ve misafirlerin içleri rahat, huzur ve güven içinde keyifli bir düğün daveti nasıl gerçekleştirdik, detayları aşağıda inceleyelim.

Öncelikle mekanın seçimi konusuyla başlayalım.

Pandemi sürecinde düğün ve nişan organizasyonları ile ilgili olarak gelin ve damadın yaşadığı ilk problem, misafirlerin davete katılmaktan çekinmeleriydi. Yeterli katılım olmadığından dolayı düzenlenemeyen düğün ve nişan davetleri olduğunu sıklıkla işittik maalesef. Özellikle böyle özel gün kutlamaları için açık hava mekanları tercih eden çiftler çok daha şanslıydı.

Düğün ve nişan davetleri için açık hava mekanlarından belki de en keyifli olanı “tekneyi” tercih eden gelin & damatlar güven ve keyif içinde en özel ve unutulmaz günlerini yaşadılar. Sunset Cruise’da gerçekleşen düğün ve nişan davetlerinin misafirlerde yarattığı memnuniyeti bizzat gözlemledik. Düğün ya da nişan davetinize katılma konusunda kararsız kalan misafirlerinize davetin açık alanda gerçekleşeceğini söylediğinizde organizasyona katılma eğilimlerinin arttığını göreceksiniz.

Çünkü teknede gerçekleşen düğün ve nişan davetlerinde, tekne sürekli seyir halinde olduğundan teras ortamının havası daima yenilenmektedir. Davet süresince havanız daima temiz, manzaranız muhteşem olmaktadır.

düğün ve nişan davetleri için açık alan mekan tercihinin önemi

Manzara demişken, biraz da o konudan bahsedelim.

Tekne terası açık hava mekanı olarak belki de bu süreçteki en güvenli alan olmakla birlikte, manzaraya en hakim ve keyifli mekan olduğunu da söylememiz gerekir. Misafirlerimizden sıklıkla aldığımız yorumlar şu şekilde oldu. “Tek bir manzaraya mecbur kalmadık, düğün davetimiz sırasında tekne gezmeye devam ettiği için manzaramız sürekli değişti. Boğaz’ın birbirinden güzel yerlerinin her birini gördük.” Kız Kulesi, Köprülerin Işıkları, Rumeli ve Anadolu Hisarları, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve birbirinden gösterişli yalılarla adeta büyülü bir ortam yaratıyor, sizlere ve misafirlerinize unutulmaz anlar yaşatıyor. Aldığınız fotoğrafların her birinde, arka planda başka bir manzaranın olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Üstelik ülkemizin incisi Boğaz içinde!

Pandemi sürecine tekrar dönersek… Bu dönemde sosyal mesafenin önemini hepimiz anladık. Düğün ve nişan davetlerinde de bu kurala tam uyum sağlamak son derece önem arz etmektedir. Yayınlanan genelgeler kapsamında tekneler kapasitelerinin yarısıyla faaliyet göstermek zorundadır. Bunu görüştüğünüz mekana mutlaka danışmalısınız, bu kurala uyup uymadığını sormanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda devlet yetkililerinden ceza kesilmesi sürpriz olmaz.

Sunset Cruise Davet Teknesinin iki teras katı bulunmakta. Teras katlarında toplam 200 misafirimize oturmalı düzende hizmet sunabiliyoruz. Ancak yeni normalde, pandemi koşullarında sosyal mesafeyi sağlayabilmek adına bu sayı azaltıldı. Sınırlı katılımla (yaklaşık 120 kişi) misafirleriniz bu geniş ve ferah teras katlarında uygun mesafelerde oturabilir, manzaranın keyfini sürebilir hatta Sunset Cruise un kardeş markası Eventable Banquet‘in birbirinden lezzetli sunumlarının tadına varabilirler. Teknede düğün ve nişan davetlerinde sunulan ikramların hijyeni ve servis edilme şekli de oldukça önemli bir konu.

Bu konuyu da bir başka yazımızda detaylı inceleyeceğiz.

Bu içeriği paylaşın!