I-MICE Pandeminin Etkilerini Ele Aldı

I-MICE Pandeminin Etkilerini Ele Aldı

Uluslarararası MICE Endüstrisi Derneği, Covid-19 pandemisi ile tamamen durma noktasına gelen “Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü”nün aldığı hasarı tespit eden ve sektörün geleceği konusunda rehber niteliğinde detaylı bir çalıştay raporu hazırladı.

Sunset Cruise Teknesi ve Oligark İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında M.I.C.E Çalıştayı sonuç raporu ve pandemi döneminde sektörün durumu ve ihtiyaçları paylaşıldı. Kurulduğu günden bu yana sektör paydaşlarını bir araya getirmek için yoğun çaba sarf eden ve birçok nitelikli organizasyona imza atan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE)’nin düzenlediği davette MICE segmenti çalışan acenteler, etkinlik ajansları, otel yöneticileri ve tedarikçiler basınla bir araya geldi.

Kaynak: turizmajansi.com

 

“Kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin uygulaması pandemi bitiminden sonraki 3 aya kadar sektörümüz için devam etmeli.

Mice acentaları ve sadece Mice Sektörüne hizmet veren paydaşlarının vergi, sgk ve stopaj gibi devlet ödemeleri pandemi sonuna kadar desteklenmeli.

Aylık olarak verilen geçici izinler acentaların kira maliyetlerini ortadan kaldırmadığından, Türsab belgeli Mice acentalarının pandemi sonuna kadar bildirim yaparak evden veya sanal ofislerden çalışabilmesine olanak sağlanmalı…”

Kaynak: fortuneturkey.com

 

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği, Covid-19 pandemisi ile tamamen durma noktasına gelen “Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü”nün aldığı hasarı tespit eden ve sektörün geleceği konusunda detaylı bir çalıştay raporu hazırladı. Yapılan çalışmaların sonuçları Beşiktaş Arnavutköy’de bir yatta I-MICE yöneticileri tarafından basın toplantısıyla açıklandı.

Pandeminin sektöre etkidi, sektörün krizden çıkışı, krizden çıkış önerileri gibi bir çok başlığın ele alındığı çalıştay raporun sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında I-MICE Başkanı Hüseyin Kurt, gerekli desteklerin yapılmaması halinde sektörün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu kaydetti.

“Pandemi ekonomik olarak bizleri ciddi derecede etkiledi”

Kaynak: sondakika.com

Kaynak: hotelrestaurantmagazine.com

Bu içeriği paylaşın!