Teknede Düğün Davetinde Ne Giyilir?

Teknede Düğün Davetinde Ne Giyilir?

Teknede düğün davetinde ne giyilir? Bu soru davete katılacak olan kadın misafirlerin ilk aklına gelen sorudur. Teknede bir düğüne gidiyorsanız ne giymelisiniz?

Öncelikle nasıl bir mekânla karşılacağınızdan biraz bahsedelim. Boğaz’da faaliyet gösteren hemen hemen tüm teknelerin teras katları halı ile kaplıdır. Tekne salon zemini ise genelde parke kaplıdır. Hafif sallantıları göz önünde bulundurarak teknede düğün davetinde çok ince ve yüksek topuklu ayakkabı giymemenizi öneririz.

Bununla birlikte teknede düzenlenen düğün davetlerinin tamamına yakını terasta geçtiği için Boğaz’ın tatlı esintisini de yaşayacağınızı hatırlatmak isteriz. Uçuşan, kloş etekler ve elbiseler size sıkıntılı anlar yaşatabilir. Düğün için kıyafet seçerken uzun etekler ve elbiseler ya da kısa giyinmeyi tercih ediyorsanız daha dar ve rüzgarda savrulmayacak tarzda kıyafetler seçebilirsiniz.

Boğaz’da düğün daveti elbette unutulmaz bir etkinlik, üstelik bu davet bir tekne düğünü ise! Yukarıda bahsettiğimiz gibi Boğaz’ın esintisi akşamın ilerleyen saatlerinde dans etmekten yorgun düştüğünüz zamanlarda sizi bir miktar üşütebilir. Teknede düğün davetine katılırken yanınızda mutlaka mevsime uygun bir şal bulundurmanızı da öneririz.

Keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.

Bu içeriği paylaşın!